╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 
Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Ochrana pivn├şc vo─Źi vykr├ídaniu
 
PridanÚ: 25.08.2013 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
Pre─Ź├ştajte si o mo┼żnostiach zabezpe─Źenia pivni─Źn├Żch k├│j├ş, ktor├ę s├║ tvoren├ę len drevenou latkovou kon┼ítrukciou. ZLODEJI VIAC VYKR├üDAJ├Ü BYTOV├ë PIVNICE Pivnice, ktor├ę patria k v├Ą─Ź┼íine bytov na Slovensku, vyu┼ż├şvaj├║ niekto viac, in├ş ich nav┼ítevuj├║ len zriedkavej┼íie. Faktom je v┼íak to, ┼że ka┼żd├í pivni─Źn├í k├│ja je rovnako vlastn├şctvom majite─ża bytu, ako jeho samotn├í obytn├í plocha. Jej praktick├ę vyu┼żitie v┼íak v├Ą─Ź┼íinou z├ívis├ş na ochote riskova┼ą, o veci akej finan─Źnej hodnoty sme ochotn├Ż, v pr├şpade jej vykradnutia, pr├şs┼ą.
 

Pre─Źítajte si o mo┼żnostiach zabezpe─Źenia pivni─Źných kójí, ktoré sú tvorené len drevenou latkovou konštrukciou.

ZLODEJI VIAC VYKRÁDAJÚ BYTOVÉ PIVNICE

Pivnice, ktoré patria k vä─Źšine bytov na Slovensku, vyu┼żívajú niekto viac, iní ich  navštevujú len  zriedkavejšie. Faktom je však to, ┼że ka┼żdá pivni─Źná kója je rovnako vlastníctvom majite─ża bytu, ako jeho samotná obytná plocha.  Jej praktické vyu┼żitie však vä─Źšinou závisí na ochote riskova┼ą,  o veci akej finan─Źnej hodnoty sme ochotný, v prípade jej vykradnutia, prís┼ą.
 

Adlo, bezpe─Źnostn├ę dvere

 


K téme vykrádania bytových pivníc sa v priestoroch Istropolisu, na Trnavskom mýte v Bratislave, uskuto─Źnilo netradi─Źné stretnutie zástupcov Policajného zboru SR,  pois┼ąovní, stavebných sporite─żní a  odborníkov na mechanické zabezpe─Źenie.  Cie─żom bolo zhodnotenie stavu a h─żadanie riešení v prevencii, ktoré by  viedli k mo┼żnosti plného vyu┼żívania bytových pivníc na to, na ─Źo sú ur─Źené – uviedol zástupca Ob─Źianskeho zdru┼żenia Bývajme bezpe─Źne.
 

Adlo, bezpe─Źnostn├ę dvere

 


Situácia nie je dobrá, nako─żko vä─Źšina  pivni─Źných kójí je tvorená len drevenou latkovou konštrukciou, prípadne uzavretá len  be┼żnými papierovými, ─Źi drevenými dverami.  Zástupca oddelenia Prevencie Prezídia Policajného zboru dop─║┼ła, ┼że vlama─Źom - páchate─żom napomáha aj malý pohyb osôb v týchto priestoroch.  Ich cie─żom sa naj─Źastejšie stávajú sezónne potreby, ktoré tu sú uskladnené, ako ly┼że, bicykle, pneumatiky na motorové vozidlá, ale nepohrdnú ani zaváraninami a predmetmi ni┼żšej finan─Źnej hodnoty. Poistenie samotných pivníc vo─Źi vykradnutiu nie je mo┼żné, zvä─Źša to býva sú─Źas┼ąou poistnej zmluvy bytu, kde to však musí by┼ą uvedené – vysvet─żuje zástupky┼ła pois┼ąovne Aegon.

 

Adlo, bezpe─Źnostn├ę dvere

 


Na prvý poh─żad vhodné riešenie, a to výmena spolo─Źných vstupných dverí do celých pivni─Źných priestorov za bezpe─Źnostné, nará┼ża na následnú ┼ąa┼żkú kontrolu mno┼żstva vyrobených duplikátov k─żú─Źov , vzh─żadom na  mno┼żstvo rodinných príslušníkov,  s┼ąahovanie majite─żov, ─Źi  ─Źasté prenájmy bytov. Ostáva len na ka┼żdom z majite─żov, aby si sám dostato─Źne zabezpe─Źil spoju pivnicu vo─Źi ne┼żelanému návštevníkovi. Akýko─żvek kvalitný visiaci zámok, petlica, ─Źi domácke spev┼łovanie latkovej konštrukcie, však zlodejovi nezabráni vniknú┼ą dovnútra, nako─żko všetky tieto prvky sú uchytávané len do jestvujúcej drevenej konštrukcie, ktorá sa rozlomí – vysvet─żuje odborník na bezpe─Źné bývanie zo spolo─Źnosti Adlo.  Doteraz najosved─Źenejším sa javí len výmena celej latkovej drevenej konštrukcie za sklada─Źkový oce─żový systém ozna─Źovaný ako Bezpe─Źnostná bytová pivnica, ktorý je jednoduchý a cenovo prístupný. Všetky takto pevne zabudované sú─Źasti bytu je navyše mo┼żné financova┼ą aj zo stavebného sporenia – dop─║┼ła odborník na stavebné sporenie z PSS.


Výrazne sa tým zní┼żi riziko vykradnutia našej bytovej pivnice, ktorá u┼ż teda nemusia by┼ą len skladom nepotrebných vecí, ale mô┼że by┼ą naplno vyu┼żívaná a rovnocenne tak zvä─Źši┼ą  ú┼żitkovú plochu nášho bytu.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SLOVENSKÝ  PROJEKT MERANÍ GEOPATOGÉNNYCH ZÓN a GEOANOMÁLIÍ


Geologicka-mapa-SR-FB

          Projekt meraní Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) prebieha za ú─Źelom štatistického vyhodnocovania podielu negatívnych zón v obydliach na celom Slovensku. Postupne bude vytvorená mapa s vyhodnotením lokalít viac, alebo menej vhodných na bývanie z h─żadiska štatistického výskytu geoanomálií a geopatogénnych zón.  agentúra INGFOUR s.r.o. realizuje výjazdové merania Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) pod vybranými obydliami na celom Slovensku.  Za ú─Źelom vyhodnotenia štatistického a geologického rozlo┼żenia geoanomálií pod obývanými oblas┼ąami. Zárove┼ł sa sleduje aj vplyv ur─Źitých architektonických prvkov obydlí, ktoré samy o sebe vedia ur─Źitým spôsobom eliminova┼ą  geoanomálie a GPZ.
          
Zameraním geopatogénnych zón vo Vašom obydlí  zistíte aké opatrenia urobi┼ą, aby ste sa doma cítili naozaj dobre. Napríklad jednoduchou zmenou umiestnenia miest kde spíte alebo sa najdlhšie zdr┼żujete mimo geopatogénnych zón . Viac informácií: TU

 

Pozri tie┼ż:

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula 


 

   

Pozri tie┼ż:

Meranie a eliminácia Geopatogénnych Zón (GPZ) : www.dracie-zily.sk

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula 


 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia