» Pridaj medzi obľúbené   » Hlavná Stránka

Prihlásenie
Meno: 
Heslo:


Nové firmy
 
AlinaFup
Comilla
LutherBeado
La Primavera
karinex
Omsk
Najviac hľadané výrazy
 

Inzercia


gpz

Kvetinové obrazy, steny a lietajúce kvetináče.
 
Pridané: 14.12.2013 Vytlačiť článok
 
V zahraničí, ale v poslednej dobe už aj na Slovensku najmä v známych reštauráciách, ale aj reprezentačných priestoroch pribúdajú v rámci interiérov zelené steny- green wall. Ide o netradičný spôsob pestovania kvetov na stene, vo vertikálnej polohe, pričom je zabezpečené automatické, prípadne samozavlažovanie nielen v známom vertikálnom, ale aj horizontálnom smere. Teraz si môžete sami v rámci interiéru vytvoriť takéto kvetinové steny.
 

Kvetinové obrazy, steny a lietajúce kvetináče.

V zahraničí, ale v poslednej dobe už aj na Slovensku najmä v známych reštauráciách, ale aj reprezentačných priestoroch pribúdajú v rámci interiérov zelené steny- green wall. Ide o netradičný  spôsob pestovania kvetov na stene, vo vertikálnej polohe, pričom je zabezpečené automatické, prípadne samozavlažovanie nielen v známom vertikálnom, ale aj horizontálnom smere. Teraz si môžete sami  v rámci interiéru  vytvoriť takéto kvetinové steny.


        

Výhody pestovania kvetov na stene:

·        Jednoduché, nie príliš časté zavlažovanie- moduly sú samozavlažovacie vo vodorovnom, aj zvyslom smere, nie je potrebné každý kvet zavlažovať samostatne, podľa podmienok je možné zavlažovať raz do týždňa, možno ešte menej často

·        Nezaberajú miesto v priestore- umiestnenie na stenu je vhodné aj do menších priestorov

·        Originálnosť, zelené puzzle, pestrosť a zaujímavosť-  to je len pár názvov pre charakteristiku,  môžete pestovať viacero kvetov v jednom module, paneli, kvetináči ( vytvoríte  kvetinový  obraz) a tieto spájať do väčších celkov, až zelených, kvetinových  stien

·        Čistička vzduchu- v tlači sa objavil článok z výskumu čistenia vzduchu na vesmírnych staniciach  NASA, z ktorého vyplynulo, že mnoho bežných domácich a kvitnúcich črepníkových rastlín eliminuje významné množstvá škodlivých vzdušných plynov. Rastliny pomáhajú dostatočne v odstraňovaní znečistenia vzduchu na to, aby sme ich vnímali o čosi viac, než len ako atraktívny doplnok vnútorného prostredia domácností a kancelárií.

·        Urob si sám(DIY)- ako som už vyššie uviedla, po zakúpení modulov si môže sami vytvoriť zelenú kvetinovú stenu, kvetinový obraz, inštalácia, ani následná starostlivosť o rastliny  nie je zložitá.

·        Živý dizajnový  interiérový prvok

                                                                                                                                              

Nový prvok v pestovaní kvetov - lietajúce kvetináče vzdorujúce gravitácii, prevrátené hore nohami.  Vďaka nim budete mať v interiéri bežné kvety v neobyčajných, až fascinujúcich  tvaroch.

Viac informácií a obrázky nájdete na stránke:      

www.petal.sk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SLOVENSKÝ  PROJEKT MERANÍ GEOPATOGÉNNYCH ZÓN a GEOANOMÁLIÍ


Geologicka-mapa-SR-FB

          Projekt meraní Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) prebieha za účelom štatistického vyhodnocovania podielu negatívnych zón v obydliach na celom Slovensku. Postupne bude vytvorená mapa s vyhodnotením lokalít viac, alebo menej vhodných na bývanie z hľadiska štatistického výskytu geoanomálií a geopatogénnych zón.  agentúra INGFOUR s.r.o. realizuje výjazdové merania Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) pod vybranými obydliami na celom Slovensku.  Za účelom vyhodnotenia štatistického a geologického rozloženia geoanomálií pod obývanými oblasťami. Zároveň sa sleduje aj vplyv určitých architektonických prvkov obydlí, ktoré samy o sebe vedia určitým spôsobom eliminovať  geoanomálie a GPZ.
          
Zameraním geopatogénnych zón vo Vašom obydlí  zistíte aké opatrenia urobiť, aby ste sa doma cítili naozaj dobre. Napríklad jednoduchou zmenou umiestnenia miest kde spíte alebo sa najdlhšie zdržujete mimo geopatogénnych zón . Viac informácií: TU

 

Pozri tiež:

Levanduľa lekárska priamo od pestovateľky: www.byvajme.sk/levandula 

 

 

 

Novinky emailom
Máte záujem dostávať do emailovej schránky novinky, informácia články z tohto portálu?
Prihláste sa!
Email:

TOP ponuky
Hľadať v ponukách:
 

TOP články
 
www.byvajme.sk® Hlavná Stránka | Kontakty | Registrácia