╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 
Testerlqh
Minsk
TerryStemn
Bottegone
Documenttsr
Minsk
Flexibleqft
Minsk
JoshuaHem
Krk
JoshuaHem
Krk
JoshuaHem
Krk
TerryStemn
Bottegone
marisCab
Mosalsk
TanjiaRab
San Miguel de Tucuman
Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Existuj├║ neprekonate─żn├ę dvere?
 
PridanÚ: 17.11.2011 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
Je mnoho sp├┤sobov ako uzamknut├ę dvere prekona┼ą. Len jeden sp├┤sob je v┼íak neprekonate─żn├Ż...
 


Pozri tie┼ż:

Meranie a eliminácia Geopatogénnych Zón (GPZ): www.dracie-zily.sk

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula  

 

 Je mnoho spôsobov ako uzamknuté dvere prekona┼ą. Len jeden spôsob je však neprekonate─żný.

   Štatistika je neúprosná. Na Slovensku dochádza ka┼żdých 30 minút k vlámaniu do bytu, ─Źi rodinného domu. Cez de┼ł, ─Źi v noci, po─Źas pracovného d┼ła, ─Źi cez víkend. A skuto─Źnos┼ą je taká, ┼że dokonca nezále┼żí, ─Źi sme doma, ─Źi nie. Ka┼żdých 30 minút, a to najmä cez naše vstupné dvere. 

A naše vstupné dvere majú len dve mo┼żnosti výsledku: bu─Ć ma ochránia, alebo neochránia a lupi─Ź sa cez ne dostáva ku nám dovnútra a kradne pod─ża svojho výberu. Na našom trhu sa v poslednej dobe s dverami ozna─Źovanými ako „bezpe─Źnostné“ akoby vrece roztrhlo. Farebné inzeráty nás lákajú po─Źtom istiacich bodov, najlepšou cenou, ─Źi ozna─Źením ako najpredávanejšie. Ako sa v tejto plejáde zorientova┼ą, pod─ża ─Źoho sa rozhodnú┼ą?

   Existuje teória: vstupné dvere mô┼żu by┼ą bu─Ć oby─Źajné – be┼żné, bezpe─Źnostné – ktoré sa len tak volajú, alebo neprekonate─żné – ktoré môj majetok skuto─Źne ochránia. A ako sa z teórie stáva realita? Predsa overením, skúškou. S prekonanými oby─Źajnými dverami, ale ┼żia─ż aj tými ozna─Źovanými ako „bezpe─Źnostné“ sa stretávame. Ale akou skúškou overi┼ą neprekonate─żnos┼ą dverí ?

   Tu je len jediná mo┼żnos┼ą – tá najtvrdšia. Skuto─Źným klasickým delom. A tak sa aj stalo. V priestoroch opusteného kame┼łolomu, sa ved─ża seba postavili troje dvere. Oby─Źajné, be┼żné bezpe─Źnostné a dvere Adlo. Na dôvody, ktoré viedli k tomuto testu, sme sa spýtali konate─ża spolo─Źnosti ADLO - bezpe─Źnostné dvere, Ing. Jozefa Adame: „ Na Slovensku sú beztrestne predávané dvere ozna─Źované ako bezpe─Źnostné, ktoré v skuto─Źnosti ┼żiadnu ochranu vo─Źi vlámaniu majite─żovi neposkytnú. Ich odolnos┼ą je dokladovaná certifikátmi neznámeho pôvodu, ─Źi iných výrobkov. Pri laickom vonkajšom poh─żade takéto dvere ve─żakrát pôsobia dôveryhodne. Takto sú zákazníci ─Źasto uvádzaní do omylu, ktorý však máva fatálne následky, po ich prekonaní be┼żným náradím. Preto sme sa rozhodli spravi┼ą unikátny test odolnosti, ktorý bol zrejme naposledy pou┼żívaní pri útokoch na brány stredovekých hradov.“

   Troje dvere boli riadne osadené do príslušnej zárubne, tá bola uchytená pod─ża predpisov ka┼żdého výrobcu, odskúšala sa ich funk─Źnos┼ą otvárania. Napokon sa všetky riadne uzamkli tak, ako sa majú. Plne funk─Źná replika dela sa umiestnila a ukotvila do vzdialenosti asi 30 metrov od dverí a zamierilo sa na stred prvých dverí. Za dodr┼żiavania maximálnej bezpe─Źnosti, sa delo nabilo plnou dávkou pušného prachu, za ktorým nasledovala masívna odliata gu─ża priemeru 40 mm s hmotnos┼ąou nieko─żkých kilogramov. Na povel zaznel prvý ohlušujúci výstrel, ktorý dup─żovala ozvena okolitých lesov, obrovský kúdol dymu po výbuchu zaplnil kame┼łolom. Po jeho rozplynutí a povele umo┼ż┼łujúcom u┼ż vo─żný pohyb divákov, mohli prítomní vidie┼ą v oby─Źajných dverách presný otvor po guli, ako vyrezaný pod─ża šablóny. Gu─ża preletela cez dvere ako nô┼ż mäkkým maslom.

   Po opätovnom nabití a zamierení na druhé z dverí, ktoré sa be┼żne predávajú na našom trhu s ozna─Źením bezpe─Źnostné, nasledoval rovnako ohlušujúci výstrel. Po zdvihnutí sa dymu vypukol smiech prítomných, nako─żko dvere le┼żali na zemi, s rovnakou dierou, ako predchádzajúce, ale aj s celou zárub┼łou ! Vy─Źnievali z nej len vykrivené skrutky, ktoré dodávate─ż dodáva na jej ukotvenie do steny. Navyše, cez dieru bolo vidite─żné vnútorné zlo┼żenie dverí – a to tenký pliešok prilepený na papieri!

   Ako tretie prišli na rad štandardné bezpe─Źnostné dvere ADLO. Rovnaký výstrel posunul celé dvere aj s mohutnou zárub┼łou a stojanom dozadu, no nebolo vidie┼ą poškodenie kamennej steny za dverami od gule, ako v oboch predchádzajúcich prípadoch. Dvere zostali na─Ćalej pevne uzamknuté. A┼ż pri obhliadke sa zistilo, ┼że gu─ża, po náraze v tvare polmesiaca, zostala uviaznutá medzi oce─żovými plat┼łami dverí. Po vychladnutí sa vybrala von a na prekvapenie prítomných sa dvere po─żahko mohli odomknú┼ą, otvori┼ą a znova uzamknú┼ą. Po tom, ─Źo si splnili svoju úlohu, zostali teda na─Ćalej plne funk─Źné a neprekonané.

 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia