» Pridaj medzi obľúbené   » Hlavná Stránka

Prihlásenie
Meno: 
Heslo:


Nové firmy
 
KeithWaync
Le Mans
KevinGet
Nove Mesto nad Vahom
JeffreyLof
Yangon
neutral
Cheltenham
RaymondJap
Udon Thani
GuamNat
Moskov
Celiairrab
Liberia
sshopalma
Ěîńęâŕ
xerinah
New-York
Najviac hľadané výrazy
 

Inzercia


gpz

Vchodové plastové dvere vás neochránia
 
Pridané: 28.03.2012 Vytlačiť článok
 
Spoliehať sa na to, že vás vaše vchodové plastové dvere do rodinného domu ochránia, sa v žiadnom prípade nemôžete. Zlodeji ich dokážu otvoriť bez kľúča, a to jednoducho a veľmi rýchlo...
 


Spoliehať sa na to, že vás vaše vchodové plastové dvere do rodinného domu ochránia, sa v žiadnom prípade nemôžete. Zlodeji ich dokážu otvoriť bez kľúča, a to jednoducho a veľmi rýchlo.

Už aj letmý pohľad na nové, aj zrekonštruované rodinné domy okolo nás nám ukazuje, že väčšina ich majiteľov sa rozhodla tieto svoje príbytky opatriť plastovými vchodovými dverami. Niektorí v klasickej bielej farbe, iní v rôznych odtieňoch dreva, plné, či presklené, mnohí aj s rôznymi dizajnovými dekoráciami. Zdanlivo toto riešenie má svoj rozumný dôvod, pretože si tým dokážu zladiť odtieň dverí s plastovými oknami. Zároveň tým predpokladajú aj rovnaké tepelnoizolačné schopnosti a ostané dôležité vlastnosti. Je to však len jedna strana mince.

Nakoľko sa pred nedávnom objavili informácie o tom, že bežné plastové okná sa dajú veľmi jednoducho vypáčiť obyčajným skrutkovačom, je na mieste otázka, aká je odolnosť voči vlámaniu plastových dverí. A tu už pri detailnejšej obhliadke uzamykania takýchto dverí môžeme vidieť mnohé podobnosti, ba až úplnú zhodu s oknami. Rovnaké valčekové západky pri uzamknutí sa pozdĺžne zasúvajú do rovnakých protikusov ako pri oknách, pričom celá bezpečnosť sa spolieha na 1 až 2mm symbolickú plochu.

Pri našom teste uzamknutých plastových dverí sme použili obyčajný skrutkovač bežnej veľkosti. A na obrovské zdesenie sa nášmu figurantovi podarilo dostať cez ne dovnútra do rodinného domu v priebehu 10 sekúnd ! A to ako laikovi a bez akéhokoľvek hluku ! Navyše na dverách neostali viditeľné stopy po páčení, len na plastovej zárubni došlo k vylomeniu jej malej časti.

Potvrdila sa tak obava, že plastové vchodové dvere môžu síce spĺňať naše estetické požiadavky, no ako ochranu nášho domu voči zlodejom sa na ne v žiadnom prípade spoliehať nedá.

O stanovisko a riešenie sme sa obrátili na odborníka na bezpečné bývanie Ing. Jozefa Adame zo spoločnosti ADLO – bezpečnostné dvere: „ Princíp uzamykania väčšiny plastových dverí je rovnaký ako u plastových okien, teda odolnosťou voči vlámaniu len symbolický.

A nezáleží na počte „istiacich„ bodov, pretože prekonanie každého je len otázkou sekúnd. Zodpovedá to ich zdanlivo lákavo nízkej nákupnej cene.

Najistejším riešením pre kvalitné vchodové dvere do rodinného domu sú exteriérové termo bezpečnostné dvere. Ich konštrukcia je totiž oceľová, pevne zváraná, ktorá spolu s kvalitným trezorovým uzamykaním a veľkým výsuvom istiacich bodov do zosilnenej zárubne, spoľahlivo zabraňuje akémukoľvek páčeniu. Celozinková ochrana, a trojnásobná termo izolácia poskytuje špičkové tepelnoizolačné vlastnosti. A materiál povrchu dverí, ich farebnosť a dizajn, či dokonca presklenie, už sú v súčasnosti plne porovnateľné so vzhľadom plastových dverí.“

Je teda na každom z nás, aké vchodové dvere do svojho rodinného domu si zvolí, je dobré však brať do úvahy policajné štatistiky, v ktorých stále ako najčastejší spôsob vniknutia páchateľa do rodinného domu, sú naše dvere.

 

Novinky emailom
Máte záujem dostávať do emailovej schránky novinky, informácia články z tohto portálu?
Prihláste sa!
Email:

TOP ponuky
Hľadať v ponukách:
 

TOP články
 
www.byvajme.sk® Hlavná Stránka | Kontakty | Registrácia