╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 

Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Vchodov├ę plastov├ę dvere v├ís neochr├ínia
 
PridanÚ: 28.03.2012 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
Spolieha┼ą sa na to, ┼że v├ís va┼íe vchodov├ę plastov├ę dvere do rodinn├ęho domu ochr├ínia, sa v ┼żiadnom pr├şpade nem├┤┼żete. Zlodeji ich dok├í┼żu otvori┼ą bez k─ż├║─Źa, a to jednoducho a ve─żmi r├Żchlo...
 


Spolieha┼ą sa na to, ┼że vás vaše vchodové plastové dvere do rodinného domu ochránia, sa v ┼żiadnom prípade nemô┼żete. Zlodeji ich doká┼żu otvori┼ą bez k─żú─Źa, a to jednoducho a ve─żmi rýchlo.

U┼ż aj letmý poh─żad na nové, aj zrekonštruované rodinné domy okolo nás nám ukazuje, ┼że vä─Źšina ich majite─żov sa rozhodla tieto svoje príbytky opatri┼ą plastovými vchodovými dverami. Niektorí v klasickej bielej farbe, iní v rôznych odtie┼łoch dreva, plné, ─Źi presklené, mnohí aj s rôznymi dizajnovými dekoráciami. Zdanlivo toto riešenie má svoj rozumný dôvod, preto┼że si tým doká┼żu zladi┼ą odtie┼ł dverí s plastovými oknami. Zárove┼ł tým predpokladajú aj rovnaké tepelnoizola─Źné schopnosti a ostané dôle┼żité vlastnosti. Je to však len jedna strana mince.

Nako─żko sa pred nedávnom objavili informácie o tom, ┼że be┼żné plastové okná sa dajú ve─żmi jednoducho vypá─Źi┼ą oby─Źajným skrutkova─Źom, je na mieste otázka, aká je odolnos┼ą vo─Źi vlámaniu plastových dverí. A tu u┼ż pri detailnejšej obhliadke uzamykania takýchto dverí mô┼żeme vidie┼ą mnohé podobnosti, ba a┼ż úplnú zhodu s oknami. Rovnaké val─Źekové západky pri uzamknutí sa pozd─║┼żne zasúvajú do rovnakých protikusov ako pri oknách, pri─Źom celá bezpe─Źnos┼ą sa spolieha na 1 a┼ż 2mm symbolickú plochu.

Pri našom teste uzamknutých plastových dverí sme pou┼żili oby─Źajný skrutkova─Ź be┼żnej ve─żkosti. A na obrovské zdesenie sa nášmu figurantovi podarilo dosta┼ą cez ne dovnútra do rodinného domu v priebehu 10 sekúnd ! A to ako laikovi a bez akéhoko─żvek hluku ! Navyše na dverách neostali vidite─żné stopy po pá─Źení, len na plastovej zárubni došlo k vylomeniu jej malej ─Źasti.

Potvrdila sa tak obava, ┼że plastové vchodové dvere mô┼żu síce sp─║┼ła┼ą naše estetické po┼żiadavky, no ako ochranu nášho domu vo─Źi zlodejom sa na ne v ┼żiadnom prípade spolieha┼ą nedá.

O stanovisko a riešenie sme sa obrátili na odborníka na bezpe─Źné bývanie Ing. Jozefa Adame zo spolo─Źnosti ADLO – bezpe─Źnostné dvere: „ Princíp uzamykania vä─Źšiny plastových dverí je rovnaký ako u plastových okien, teda odolnos┼ąou vo─Źi vlámaniu len symbolický.

A nezále┼żí na po─Źte „istiacich„ bodov, preto┼że prekonanie ka┼żdého je len otázkou sekúnd. Zodpovedá to ich zdanlivo lákavo nízkej nákupnej cene.

Najistejším riešením pre kvalitné vchodové dvere do rodinného domu sú exteriérové termo bezpe─Źnostné dvere. Ich konštrukcia je toti┼ż oce─żová, pevne zváraná, ktorá spolu s kvalitným trezorovým uzamykaním a ve─żkým výsuvom istiacich bodov do zosilnenej zárubne, spo─żahlivo zabra┼łuje akémuko─żvek pá─Źeniu. Celozinková ochrana, a trojnásobná termo izolácia poskytuje špi─Źkové tepelnoizola─Źné vlastnosti. A materiál povrchu dverí, ich farebnos┼ą a dizajn, ─Źi dokonca presklenie, u┼ż sú v sú─Źasnosti plne porovnate─żné so vzh─żadom plastových dverí.“

Je teda na ka┼żdom z nás, aké vchodové dvere do svojho rodinného domu si zvolí, je dobré však bra┼ą do úvahy policajné štatistiky, v ktorých stále ako naj─Źastejší spôsob vniknutia páchate─ża do rodinného domu, sú naše dvere.

 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia