╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 
Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Opatrenia proti kr├íde┼żiam v bytov├Żch pivniciach
 
PridanÚ: 14.08.2012 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
V├Ą─Ź┼íina bytov├Żch pivn├şc je chr├ínen├í vlastne len latkov├Żmi stenami a uzamykan├í r├┤znymi visacimi z├ímkami. Po vniknut├ş zlodeja do pivni─Źn├Żch priestorov t├şto zvy─Źajne vylamuj├║ viac k├│j├ş naraz. S├║ to tie, v ktor├Żch ich nie─Źo zaujme, alebo tie, do ktor├Żch nevidie┼ą, ─Źo je v nich uskladnen├ę...
 

Kráde┼że v bytových pivniciach rastú


Na Slovensku máme státisíce bytov. A takmer ka┼żdý z nich má aj svoju pivnicu. Len┼że kým na bezpe─Źnos┼ą svojho bytu vo─Źi vykradnutiu u┼ż myslíme akosi automaticky a chránime si ho, napríklad dobrými bezpe─Źnostnými dverami, na svoje pivni─Źné priestory zabúdame. A pritom je to rovnako "náš" priestor, ako aj ten v byte. A to práve v poslednom období vyu┼żívajú zlodeji. Nárast po─Źtu vykradnutých bytových pivníc je ve─żký a ka┼żdým mesiacom sa zvyšuje. 
Aj ke─Ć veci, ktoré máme vo svojich pivniciach sú vä─Źšinou sezónneho charakteru, ako napríklad ly┼że, sánky, bicykle, pneumatiky na auto, ─Źi zaváraniny a na prvý poh─żad mo┼żno nie vysokej hodnoty, práve tieto sa stávajú naj─Źastejšou koris┼ąou zlodejov. Vä─Źšina bytových pivníc je chránená vlastne len latkovými stenami a uzamykaná rôznymi visacimi zámkami. Po vniknutí zlodeja do pivni─Źných priestorov títo zvy─Źajne vylamujú viac kójí naraz. Sú to tie, v ktorých ich nie─Źo zaujme, alebo tie, do ktorých nevidie┼ą, ─Źo je v nich uskladnené. Preká┼żkou im nie sú ani ve─żké drahé visiace zámky s mohutnými petlicami, ─Źi rôzne amatérske vystu┼żenia "domácich majstrov". Ani sebelepší zámok, ─Źi mohutné skrutky, toti┼ż neodolajú v drevenej latkovej konštrukcii. Zlodejom nahráva aj dostatok ─Źasu a k─żudu, ktorú majú k svojej práci k dispozícii. Logické riešenie, s ktorým sa u┼ż stretávame, a tým je výmena hlavných vstupných dverí do spolo─Źných pivni─Źných priestorov za kvalitné bezpe─Źnostné, má však svoje slabé miesto. Tým je mno┼żstvo k─żú─Źov, ktoré bývajú od týchto dverí rozdaných, ale hlavne nemo┼żnos┼ą kontroly, ko─żko duplikátov týchto k─żú─Źov po ─Źase existuje a komu sa dostanú do rúk. A správnym k─żú─Źom ktoko─żvek odomkne aj tie najbezpe─Źnejšie dvere. Tak┼że sa vraciame opá┼ą k tomu, ┼że ak svoj pivni─Źný priestor chceme plnohodnotne vyu┼żíva┼ą, musíme sa postara┼ą sami o jeho zabezpe─Źenie. Tu nás zaujalo na trhu nové riešenie, nazvané bezpe─Źnostná bytová pivnica. 
"Špeciálne pre slovenský trh sme vyvinuli systém ─żahkej oce─żovej pivni─Źnej steny s jednoduchými dverami. Pôvodná drevená stena, ktorá orani─Źuje pivni─Źnú kóju patriacu k jednému bytu, sa nahradí novou a pevne a spo─żahlivo uchytí do podlahy, stropu a bo─Źných stien domu. Uzamknutie, po jednoduchom oto─Źení k─żú─Źa, nám bezpe─Źne istí dvere do podlahy, stropu aj v štandartnej výške." vysvet─żuje konate─ż spolo─Źnosti ADLO - bezpe─Źnostné dvere, Ing. jozef Adame. 
Ide o cenovo prístupné riešenie, ale pritom dostato─Źne pevné a odolné vo─Źi všetkým spôsobom násilného napadnutia, ktoré pou┼żívajú pivni─Źní zlodeji. Spo─żahlivo nás ochráni pred hrubou silou, skrutkova─Źom, kladivom, všetkým druhom pá─Źidiel, ─Źi dokonca pilkou na ┼żelezo. A svojim konštruk─Źným riešením umo┼ż┼łuje akéko─żvek rozmery, ─Źi atypické tvary, s ktorými sa ─Źasto v pivniciach stretávame. 
Takáto pivnica nás oslovila, a to najmä svoju jednoduchos┼ąou, originalitou riešenia a pritom dostato─Źnou bezpe─Źnos┼ąou. Tak┼że nezabúdajme na to, ┼że aj naše pivni─Źné priestory patria k nášmu bytu a za─Źnime ich naplno vyu┼żíva┼ą na to, na ─Źo majú slú┼żi┼ą. Pomôc┼ą nám k tomu mô┼że napríklad " bezpe─Źnostná bytová pivnica".

Pozri tie┼ż:

Meranie a eliminácia Geopatogénnych Zón (GPZ): www.dracie-zily.sk

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula  

 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia