╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Nebezpe─Źn├ę mikrosl├║chadl├í V├ím doslova prepa─żuj├║ mozog.
 
PridanÚ: 27.07.2014 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
Okrem notoricky zn├ímeho faktu, ┼że s├║stavn├ę pou┼ż├şvanie sl├║chadiel v u┼íiach po┼íkodzuje sluch je menej zn├ímy ale mo┼żno aj nebezpe─Źnej┼í├ş fakt, ┼że pri pou┼ż├şvan├ş sl├║chatiek. Je mozog doslova prepa─żovan├Ż vysok├Żmi hodnotami magnetickej indukcie. zdroj: www.dracie-zily.sk
 

Zdroj: www.dracie-zily.sk

 

                    Okrem notoricky známeho faktu, ┼że sústavné pou┼żívanie slúchadiel v ušiach poškodzuje sluch je menej známy ale mo┼żno aj nebezpe─Źnejší fakt, ┼że pri pou┼żívaní slúchatiek. Je mozog doslova prepa─żovaný vysokými hodnotami magnetickej indukcie. Aby ste boli v obraze, ┼że hodnota mikroTesla nie je a┼ż taká neškodná ako to vyzerá tak si pre─Źítajte tento ─Źlánok na wikipédii o jednotke Tesla:http://cs.wikipedia.org/wiki/Tesla

               Magnetická indukcia pri „mikroslúchadkách“  pou┼żívaných be┼żne ako príslušenstvo k mobilom, notebookom, MP3 prehráva─Źom a pod. Dosahuje vysoké hodnoty nielen v stave zapnutom , ale aj vo vypnutom stave. Orienta─Źne namerané hodnoty pri vypnutom stave sú okolo cca 500 mikoTesla pri stave zapnutom od 500-do 1000 a aj viacej mikroTesla. ─îím vä─Źší výkon slúchatka majú, tým vyššia je samozrejmä hodnota aj nameraná hodnota.

               Pre ilustráciu je to tak ako keby ste nosili na ušiach obrovské reproduktory, alebo ako keby ste ─Źasto chodili na vyšetrenie MRI (magnetická rezonancia).Kde je dávka, ktorej ste vystavený orienta─Źne v rozsahu cca 1-3-5 Tesla . A skúste porozmýš─ża┼ą, pre─Źo sa pracovníci na MRI a RTG pracoviskách pri spúš┼ąaní prístrojov skrývajú za izola─Źnú stenu.

               Netešte sa pred─Źasne. Tzv. Hands free sady mobilov a podobné zariadenia  nosené na be┼żne na ušiach tie┼ż nie sú ve─żké ví┼ąazstvo, preto┼że pri nich sa magnetická indukcia pohybuje rádovo od 200-500 mikroTesla. Je to tým, ┼że sa u nich nepou┼żíva a┼ż taký ve─żký výkon ako pri „napeckovaných slúchadkách“ ktoré s rados┼ąou pou┼żíva nielen naša mláde┼ż,ale aj my.

                   O tomto fakte sa ve─żmi dobre vie, obdobné hodnoty sú merate─żné pri reproduktoroch a tie sa doporu─Źujú umiest┼łova┼ą aspo┼ł 30-40 cm od hlavy (tie menšie po─Źíta─Źové a tie vä─Źšie a silnejšie ešte ─Ćalej). Zaujímavé je, ┼że na obaloch od týchto slúchadiel sem tam nájdete výkon vo Wattoch, ale hodnoty magnetickej indukcie sa pri nich zvy─Źajne neuvádzajú.

                  Tak┼że sa ne─Źudujte, ┼że vy alebo Vaše deti sú pri ─Źastom pou┼żívaní slúchatiek nervóznejšie, trpia boles┼ąami hlavy a pod. Informácie z výskumu týchto negatívnych dôsledkov sa skoro vôbec nezjavujú z pochopite─żných a najmä marketingových dôvodov v hlavných médiach. A v minimálnej miere v dokumentácii k týmto výrobkom.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   SLOVENSKÝ  PROJEKT MERANÍ GEOPATOGÉNNYCH ZÓN a GEOANOMÁLIÍ


Geologicka-mapa-SR-FB

          Projekt meraní Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) prebieha za ú─Źelom štatistického vyhodnocovania podielu negatívnych zón v obydliach na celom Slovensku. Postupne bude vytvorená mapa s vyhodnotením lokalít viac, alebo menej vhodných na bývanie z h─żadiska štatistického výskytu geoanomálií a geopatogénnych zón.  agentúra INGFOUR s.r.o. realizuje výjazdové merania Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) pod vybranými obydliami na celom Slovensku.  Za ú─Źelom vyhodnotenia štatistického a geologického rozlo┼żenia geoanomálií pod obývanými oblas┼ąami. Zárove┼ł sa sleduje aj vplyv ur─Źitých architektonických prvkov obydlí, ktoré samy o sebe vedia ur─Źitým spôsobom eliminova┼ą  geoanomálie a GPZ.
          
Zameraním geopatogénnych zón vo Vašom obydlí  zistíte aké opatrenia urobi┼ą, aby ste sa doma cítili naozaj dobre. Napríklad jednoduchou zmenou umiestnenia miest kde spíte alebo sa najdlhšie zdr┼żujete mimo geopatogénnych zón . Viac informácií: TU

 

Pozri tie┼ż:

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula  

 


 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia